Strony

poniedziałek, 9 grudnia 2013

Wszystko, ale nie niemiecki...?

Niestety nie mam czasu na zrobienie kolejnego DIY, ponieważ mam masę nauki związanej z niemieckim. Dla większości z Was język ten jest koszmarny, okropny, trudny, a każde słowo brzmi jak rozkaz do rozstrzelania. Cóż, może niektóre słowa rzeczywiście nie brzmią zbyt przyjemnie, ale nie przekreślajmy od razu całego języka. Tak jest od trudny, ale tak naprawdę to my, Polacy mówimy jednym z najtrudniejszych języków świata.
Formalnie uczę się niemieckiego od 10-11 lat. Całkiem sporo, ale jaka nauka była w podstawówce, szczególnie w pierwszych klasach, to chyba sobie każdy sam odpowie. Więc tak na poważnie uczę się go od 6 lat. Z biegiem czasu staje się coraz łatwiejszy, logiczniejszy. Ważne, żeby zacząć od podstaw i naprawdę mieć je wykute na blachę, to reszta jest błahostką - oczywiście dużo zależy od nastawienia.

Tak czy inaczej semestr się kończy i trzeba zapracować na te ostatnie oceny, dlatego cały dzisiejszy i jutrzejszy czas przeznaczyłam na naukę języka. Na moim biurku jest masa książek z różnymi ćwiczeniami, tabelami, słowniki i translator, bo nie wszystko jest w słowniku. Zapowiada się przemiły wieczór, ale bez pracy, nie ma kołaczy ;)


Kochani zapraszam Was do mojego konkursu. Na prawdę nie trzeba dużo robić. Spróbujcie swoich sił.
Konkurs tutaj!!!

11 komentarzy:

 1. Uczyłam się niemieckiego w gimnazjum i strasznie go nie lubiłam, skończyłam z 2ką na koniec. Teraz wrócił do mnie na studiach i patrzę na ten język zupełnie inaczej. :) Pozdrawiam i zapraszam do rozdania na moim blogu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niemiecki, jak każdy inny język jest przyjemny, jeśli się tak do niego podejdzie. Tylko, że jeśli ktoś się z początku zagubi, nie ma szans na pójście dalej - tak jak powiedziałaś. Tyle, że w szkole nie czekają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Spoko, a moja koleżanka ma z niego same 5, jedną 4+ o.o Ja w ogóle jego nie kumam ;d
  +wpadnij do mnie kiedy będziesz mieć czas :)
  http://kariandkari.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Od początku roku nie lubiłam tego języka . Ale teraz już inaczej do tego podchodzę . I nie jest to wcale takie trudne :)
  Masz rację wszystko zależy od nastawienia :))
  Pozdrawiam Kami

  http://smiej-sie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja uczę się niemieckiego od 10 lat. w gimnazjum go uwielbiałam, ale teraz bardziej polubiłam angielski, gdzie w gimnazjum ledwo co umiałam sie po angielsku przedstawić. Nie chcę tu na nikogo winy zwalać, ale prawda jest taka, że mieliśmy takiego nauczyciela, który nic nie umiał wytłumaczyć. W LO trafiłam na rozszerzony angielski i po ponad trzech miesiącach umiem więcej niż przez trzy lata w gimnazjum... I w końcu go rozumiem ;P

  Zapraszam na konkurs! :)

  sylwiaa-m.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. a ja bardzo lubię ! :) bardziej niż Angielski :)

  OdpowiedzUsuń
 7. niemiecki to moja zmora od zawsze :>

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja tam lubię niemiecki :)
  Fajny blog! :D
  Obserwujemy ?
  Klik

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiem, chyba nie będę się wypowiadać, na temat języka niemieckiego... niestety nie mam przyjemności, ani ochoty się go uczyć... J'aime parler français, est la plus belle langue du monde, la langue des artistes et de l'art <3 Choć też jest trudny i Ci, którzy się go uczą narzekają jeszcze bardziej niż na niemiecki, tylko nie ja :D

  OdpowiedzUsuń
 10. niecierpie:D
  http://rozaliafashion.blogspot.com/
  obserwuje

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz* pozostawiony na moim blogu.
*Spam nie będzie akceptowany.