Strony

poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Moim zdaniem: rodzinne dyskusje przy stole.

Święta, nieważne jakie, kojarzone są z rodzinną atmosferą, ciepłem, uprzejmością dużą ilością pysznego jedzenia i teoretycznie w tym dni zanikają waśnie z dnia codziennego. Teoretycznie. W praktyce jest inaczej.Podczas rodzinnych spotkań porusza się tematy delikatne, często bardzo kontrowersyjne. Na te sprawy każdy patrzy z innego punktu widzenia, problem w tym, że często brakuje nam tolerancji na inne opinie W czasie obiadów dochodzi do wymiany zdań, poglądów i te różnice mogą prowadzić do kłótni, do krzyków, do wyzwisk, bo niektórzy nie potrafią prowadzić dyskusji w normalny sposób. .To smutne, ale prawdziwe. Czasem chodzi o tak głupie rzeczy, na które w codzienności nikt nie zwraca uwagi. Pod przykrywką rodzinnej rady dochodzi do fal nieuzasadnionej krytyki, która nazywana jest po prostu "radą bardziej doświadczonych". I w sumie nie mam nic przeciwko czerpania wiedzy z mądrości starszych, ale podążania za ich radami zakłada całkowitą zmianę wybranej ścieżki życiowej, wymaga zmiany planów na przyszłość...


Nie dajmy się! Trzymajmy się mocno wyznaczonych ideałów, do których od dłuższego czy krótszego czasu dążymy! Nie zważajmy na innych, którzy odradzają nam i przekonują do innego wyboru. Bądźmy sobą  i jeśli trzeba będzie ponieśmy tego konsekwencje! Najwyżej za kilka lat będziemy sobie pluć w brodę i zaklinać nasze ciotki i wujków, że mieli rację.

15 komentarzy:

 1. Taaa... czasem wujek, ciocia, babcia myślą, że wszystko wiedzą lepiej i wtrącają swoje nosy w nie swoje sprawy...Zna to :)

  Obserwuję, ale nie zmuszam do tego samego :)
  http://l-jak-lidia-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj ja nie lubię takich rodzinnych obiadków, bo zawsze jestem obiektem zainteresowania starszych "a jak twój narzeczony?" "jak w szkole?" O losie, nie macie swoich spraw i swoich tematów, dajcie mi spokój ludzie, są tematy których się nie porusza z młodzieżą w wieku lat siedemnastu, czyli np. ślub i dzieci...nie lubię za takie wścibstwo ludzi "Starej daty"

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie ujęte, super post! :) Fajne zdjęcia :)
  http://sloiczeknutelli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. i dlatego nie przepadam za świetami :/

  Zapraszam na bloga jesli ci się spodoba-zaobserwuj:)
  Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 5. ja też tak mam , nie lubie rodzinnych atmosfer
  zapraszam
  http://sysia-sysiaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. rady są swietne, ale niestety często to tylko ta przykrywka na zmuszanie do swojego punktu widzenia... bo ktoś myśli, że tylko on ma rację, jak ja tego nie cierpię ;/ masz rację, trzeba walczyć o swoje zdanie!
  Opowiastki Prawdziwe (klik)

  OdpowiedzUsuń
 7. To prawda, czasem dochodzi do takich nieprzyjemnych sprzeczek. Strasznie nie lubię jeśli moi dziadkowie próbują układam wszystkim wnukom życie. Ogólnie wychodzę z założenia, że każdy powinien szanować zdanie drugiej osoby i nie próbować za wszelką cenę narzucać swojego :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak przy stole często przez poruszenie jakiegoś tematu wynikają kłótnie itd. Nie powinno tak być ale niestety tak jest.
  Jestem za by zostać sobą choć czasem podorzam za głosem bliskich ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dlatego nie możemy się tak łatwo dać. To święta, nie powinniśmy się denerwować. Czasem po prostu lepiej przytaknąć, i będzie po sprawie. Jeśli nasza wszechwiedząca ciotka ma coś „mądrego” do powiedzenia, to i tak to powie. Znamy takie typy ludzi. Grunt, to nie brać sobie tego do serca ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Beautiful photos dear! Follow me and i Follow you back, kisses

  OdpowiedzUsuń
 11. U mnie przy stole poruszono każdy możliwy temat. Powyzywali homoseksualistów, ponarzekali na proboszcza itd. Ja tylko jadłam i starałam się ich nie słuchać :)

  justyna-and-natalia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Czasami lubię takie rodzinne pogaduchy przy stole, ale gdy ktoś próbuje na siłę narzucić mi swoje zdanie...
  Śliczne zdjęcia! :)

  NOWY POST NA FABRYCE MIĘTY KLIK! :))

  OdpowiedzUsuń
 13. Dokładnie tak! zgadzam się z Tobą, to ty przeżyjesz swoje życie i masz wybór jak, a nie Twoi bliscy ;)
  donutworrybehappy.blogspot.com - zapraszam do mnie, nowy post z must have tej wiosny! byłabym mega wdzięczna jeśli poklikasz w linki w poście :* będzie mała nagroda za to ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz* pozostawiony na moim blogu.
*Spam nie będzie akceptowany.