Strony

niedziela, 7 czerwca 2015

Belgrad i Macedonia, czyli w podróży do Grecji.

Witajcie! Od piątku jestem w podróży do Grecji. Belgrad jest jedną ze stacji pośrednich w mojej podróży. W sumie to nigdy nie miałam w planach zwiedzania tej części Europy, ale teraz już wiem, jak dużo bym straciła. O stolicy Serbii, jak i o całym kraju niemal się zapomina i traktuje się go wyłącznie jako kraj tranzytowy w podróży do Grecji. Taka sama sytuacja jest z Macedonią - podczas jazdy autobusem po autostradzie nie mogłam się nadziwić, jaki ten kraj jednak jest piękny.
Co prawda nie ma co porównywać Belgradu do Paryża czy Rzymu, jednak znalazłam tu kilka malowniczych uliczek i przepiękny deptak z niezliczoną ilością kawiarni i lodziarni! Aż trudno było nie skusić się i nie przystanąć na chwilę na pyszne lody! 


Sama byłam zaskoczona jak wiele ma do zaoferowania stolica Serbii. Miasto ma wiele twarzy i jego poszczególne oblicza czasem nachodzą na siebie w niektórych dzielnicach. Niestety nie mam żadnych zdjęć z Macedonii, bo nie zatrzymywaliśmy się tam, ale kto wie w drodze powrotnej. Musicie mi uwierzyć na słowo, że krajobrazy były niesamowite! 


***
Posty będą pojawiać się najprawdopodobniej każdego dnia. Niestety, nie mam tutaj czasu na odpisywanie na komentarze, ale zrobię to wszystko po powrocie :)

***
Zakładam, że nikt z Was nie był w Serbii czy Macedonii w celach innych niż tranzytowych. Będę mile zaskoczona, jeśli jest inaczej! :)

6 komentarzy:

 1. Super zdjęcia! Zapraszam serdecznie http://mylifemyfriendlove.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie byłam w Serbii ani Macedonii, ale jestem pewna, że jest tam pięknie ;)

  adgam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Niedawno powróciłam do blogowania. Na blogu umieszczam swoje pomysły tworzenia "Zniszcz ten dziennik". Może wpadniesz? Będzie mi bardzo miło :)

  Dodałam do obserwowanych, liczę na rewanż :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nawet nie przejeżdżałam przez te kraje, ale mam nadzieję, że kiedyś nadaży się okazja, by się tam zatrzymać :).

  http://free-style-for-you-and-me.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale ładne zdjęcia <3
  Podróże to świetna sprawa!

  Pozdrowionka ^^
  ✿by Sylwia - klik✿

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz* pozostawiony na moim blogu.
*Spam nie będzie akceptowany.